Dekada Grójec
Dekada Grójec

Trwają ostatnie prace wykończeniowe Dekady Grójec, centrum handlowego typu convenience realizowanego przez grupę Dekada Realty. Otwarcie obiektu o powierzchni 5,4 tys. mkw. zaplanowano 27 listopada 2013 roku.

Dekada Grójec będzie siódmym obiektem handlowym należącym do sieci centrów handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 5,4 tys. mkw. zostanie zlokalizowanych 16 sklepów, a obiekt będzie dysponował parkingiem na 180 miejsc.

– Prace związane z budową Dekady Grójec dobiegają już końca – obecnie jesteśmy na ostatnim etapie budowy. Na ukończeniu są roboty związane z infrastrukturą drogową, do wykonania pozostały jeszcze prace brukarskie na parkingu oraz instalacja elementów małej architektury. Do swoich lokali weszli już najemcy, którzy rozpoczęli prace wykończeniowe i aranżacyjne – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.  – Przygotowujemy się  także do otwarcia centrum handlowego, które nastąpi już 27 listopada – dodaje Aleksander Walczak.

Obiekt jest już w większości skomercjalizowany. Wśród jego najemców znajdą się supermarket spożywczy Biedronka oraz Media Expert. Ofertę sektora fashion tworzyć będą CCC oraz ogólnopolska sieć sklepów obuwniczych Ray Obuwie. Szeroki wybór odzieży i akcesoriów sportowych zapewni salon marki Martes Sport, a produkty kosmetyczno-chemiczne oferować będzie samoobsługowa drogeria Rossmann. Ofertę handlową Dekady Grójec uzupełnią sklep z elektronicznymi papierosami eSmokingWorld oraz Apteka. 

Dekada Grójec będzie nowoczesnym centrum handlowym przystosowanym do szybkich, wygodnych zakupów. Obiekt zlokalizowany jest w północnej części miasta, bezpośrednio przy obwodnicy i niedaleko drogi ekspresowej S7, co zapewni łatwy dojazd mieszkańcom całego powiatu. Dekada Grójec to mały park handlowy składający się z dwóch, jednopoziomowych budynków, z wejściami bezpośrednio z parkingu. Projekt galerii wykonały firmy Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud. 

Za komercjalizację wszystkich centrów Dekada odpowiada BOIG Property Consulting.

Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Grójcu, Brodnicy, Rypinie, Nowym Targu i Malborku.