Płatność mobilna

– Od 21 października 2013 roku można płacić w Biedronce za pomocą telefonu – poinformował Tomasz Suchański, dyrektor generalny największej sieci dyskontów w Polsce.

Dotychczas w sklepach sieci Biedronka można było płacić jedynie gotówką. Obecnie Jeronimo Martins – właściciel sieci Biedronka udostępnił swoim klientom dodatkową formę płatności.

Firma uruchomiła dwie nowe aplikacje mobilne. Jedna to Pekao PeoPay, natomiast druga to iKasa (banki Alior i Getin). Aby zapłacić za towar należy przypisać do aplikacji odpowiednie konto (np. PeoPay do rachunku bankowego Pekao), lub założyć tzw. elektroniczną portmonetkę (na nią będziemy przelewali środki). Klienci muszą pamiętać, że do działania wymaga ona połączenia z internetem.

Pierwsza aplikacja jest skierowana do klientów indywidualnych i umożliwia m.in. płacenie przy użyciu smartfona w sklepach i internecie. Druga aplikacja umożliwia akceptowanie płatności mobilnych za pośrednictwem telefonu, bez terminalu POS przez punkty usługowo-handlowe.

W aplikacji należy wybrać funkcję zapłać (oznaczoną kolorem niebieskim). Po czym aplikacja wygeneruje 6-cyfrowy kod, który następnie trzeba podyktować lub pokazać sprzedawcy. Po weryfikacji należy zaakceptować transakcję w aplikacji.  

Aplikacją PeoPay można płacić w każdym sklepie Biedronka. Wystarczy, że klient dysponuje smartfonem z dostępem do internetu.