Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.
Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.

– Kontynuujemy nasze plany otwieranie sklepów Jula w centrach handlowych w dużych miastach Polski. W tym roku uruchomiliśmy już dwa sklepy: w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach i w należącym do Inter Ikea Center Group – Parku Handlowym Franowo w Poznaniu. Kolejne otwarcie zaplanowaliśmy na połowę listopada w CH Sarni Stok w Bielsku Białej. Tym samym na drugą rocznicę działalności Jula w Polsce będziemy mieli 10 sklepów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o.o.

– Obecnie łączna powierzchnia naszych sklepów zajmuje blisko 35 tys. mkw. Otwarcie nowych punktów jest uzależnione od dostępności nowych lokalizacji. My kładziemy nacisk na jakość, a nie na ilość. Dlatego planujemy otwieranie sklepów Jula w dobrych lokalizacjach. Stawiamy na duże miasta, jak Kraków, Białystok, Trójmiasto, a także  na Śląsk. Na 2014 rok mamy już podpisane dwie umowy najmu. Szukamy kolejnych dwóch lokalizacji – dodał Daniel Adamiuk.

Jula to szwedzka sieć multimarketów. Jula AB jest rodzinnym przedsiębiorstwem, posiadającym magazyn centralny i siedzibę główną w Skarze w Szwecji. Firma zatrudnia około 2 tys. osób. Sklepy Jula zlokalizowane są na terenie Szwecji, Norwegii oraz w Polsce. Jesienią 2011 roku firma rozpoczęła działalność na terenie Polski. Sieć Jula obecna jest m.in. w Warszawie (PH Targówek, PH Janki), Łodzi, Lublinie (PH Tatary), Wrocławiu i Słupsku (CH Jantar).
Spółka Jula AB w roku podatkowym 2011/2012 osiągnęła obroty na poziomie 369 mln euro.

W sklepach znaleźć można wszystko co jest potrzebne do renowacji domu, ogrodu czy garażu. Jest tam sprzedawane ponad 13 tys. produktów. Ponadto w asortymencie Jula znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.