Bricoman w Jaworznie
Bricoman w Jaworznie

Sieć sklepów remontowo – budowlanych Bricoman ruszyła z budową nowej inwestycji w Jaworznie. Za około 8 miesięcy klienci znajdą w nowym sklepie artykuły niezbędne do budowy i remontu.

Sieć Bricoman rozpoczęła budowę szóstego w Polsce, a pierwszego w aglomeracji śląskiej sklepu remontowo-budowlanego.

Market o łącznej powierzchni zabudowy 8 124 mkw. i kubaturze 5 3598 m3 powstanie na 2 hektarowej działce w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej, na terenie byłej kopalni Jan Kanty. W przyszłym budynku zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne, np. rozprowadzanie wody deszczowej poprzez system skrzynek rozsączających wodę bezpośrednio do gruntu, co nie obciąża niepotrzebnie kanalizacji.

– Stworzymy nowe miejsca pracy. W przyszłym sklepie zatrudnimy ok. 60 osób – mieszkańców Jaworzna i aglomeracji śląskiej — powiedział Arnaud Boule, dyrektor generalny Bricoman Polska. – Ponadto będziemy korzystać z usług lokalnych firm np. sprzątających, ochroniarskich i transportowych.

Sieć Bricoman zdecydowała się na otwarcie nowego sklepu w Jaworznie, ponieważ, jak poinformowano, miasto dynamicznie się rozwija. Przykładem jest chociażby inwestowanie w infrastrukturę czy plany rozbudowy miejscowej elektrowni. Nie bez znaczenia jest też przyjazny  dla inwestycji klimat, który panuje w mieście. Jednocześnie jest to jedno z ostatnich miejsc w Polsce z tak dużą liczbą mieszkańców (ok. 100 tys.) bez nowoczesnej powierzchni handlowej (DIY).

Produkty sprzedawane w marketach Bricoman to artykuły do budowy, remontu i prac wykończeniowych. Przyszły sklep zapewni  swobodny dostęp do nich, zarówno klientom indywidualnym, jak i fachowcom. Ponad 16 tys. pozycji asortymentowych jest już teraz dostępnych za pośrednictwem sklepu internetowego – Bricoman.pl wraz z informacją o ich dostępności.

Bricoman Polska sp. z o.o. to sieć sklepów remontowo-budowlanych należąca do międzynarodowej Adeo Groupe. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy budują, remontują lub wykańczają wnętrza swoich domów i mieszkań – zarówno klientów indywidualnych, jak i fachowców. Od 2007 roku Bricoman otworzył w Polsce 5 placówek. Dostępność asortymentu sklepu została zwiększona w 2011 roku w wyniku uruchomienia sprzedaży przez internet.