Toy Planet

Spółka Creator Polska planuje do końca roku posiadać sieć ponad 40 sklepów z zabawkami Toy Planet. Ostatnio uruchomiono trzy sklepy. Nowe punkty o powierzchni 60 mkw. powstały w bielskiej Galerii Sfera, w Skierniewicach, a także w poznańskiej Galerii MM. Tym samym w ramach sieci funkcjonuje już 40 sklepów Toy Planet.

Spółka Toy Planet otwiera również sklepy sieci odzieżowych. Po doświadczeniach we współpracy z Quadri Foglio, w zeszłym roku ruszył sklep z marką Wójcik w Galerii Rzeszów, a w City Point Tychy z marką Tup Tup. Planowane są kolejne takie przedsięwzięcia. Otwierane sklepy mają powierzchnię od 80 mkw. do 150 mkw. Największy sklep sieci Toy Planet o powierzchni prawie 300 mkw. działa w Galerii Rembielińskiej w Warszawie.

Właściciele Toy Planet mają ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Początkowo ich działalność związana była z hurtową dystrybucją na polskim rynku zabawek znanych światowych producentów. W 2003 roku wraz z otwarciem  we Wrocławiu salonu firmowego francuskiego producenta zabawek Berchet rozszerzono działalność handlową o sprzedaż detaliczną. Sukces finansowy pierwszego sklepu zaowocował kolejnymi otwarciami we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. W 2006 roku podjęto decyzję o rozwoju sieci za pośrednictwem franchisingu, rozstano się także z nazwą  Berchet przyjmując własną Toy Planet.

W sklepach Toy Planet klienci znajdą zabawki czołowych światowych producentów, takich jak: Lego, Mattel, Hasbro, Fisher Price, Hape, Tomy, Tolo, Cobi, Epee, Sassy, Burago, Maisto, Nikko, Bruder, Carrera, Trefl, Smoby, Klein, Knorr, Artasavi.