CH Arena
CH Arena

Fundusz inwestycyjny Charter Hall Retail REIT sfinalizował umowę sprzedaży 5 centrów handlowych w Polsce o łącznej wartość 174,5 mln euro.

Transakcja dotyczy Centrów Handlowych: Arena w Gliwicach, Borek we Wrocławiu, Dąbrówka w Katowicach, Turzyn w Szczecinie, a także Zakopianka w Krakowie. Łączna powierzchnia wszystkich sprzedanych Tristan Capital Partners obiektów to 66,3 tys. mkw.

Jak poinformowano w komunikacie, część środków (60 mln dolarów) ze sprzedaży polskiego portfolio zostanie przeznaczona na zakup australijskiego centrum Southgate Plaza Shopping Centre w Morphett Vale.

– Sprzedaż portfela Charter Hall funduszowi Tristan Capital Partners jest dowodem na to, że Polska jest nadal atrakcyjnym rynkiem i cieszy się dużym zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów. Geograficzna położenie tych pięciu nieruchomości w głównych miastach Polski, wskazuje na duży popyt na tego typu lokalizacje ze strony inwestorów instytucjonalnych. Każda z tych nieruchomości handlowych jest przykładem dużego potencjału rozwoju poprzez aktywne zarządzanie i pozwoli zabezpieczyć zwrot z inwestycji. Transakcja ta pokazuje, że nie tylko kluczowe, najlepsze rynki (tzw. core), ale również te core-plus / oportunistyczne mają duży potencjał – powiedział Mike Atwell, senior dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

CH Borek we Wrocławiu i CH Dąbrówka w Katowicach działają od 1999 roku, galeria handlowa Turzyn w Szczecinie od 2001 r., park handlowy Zakopianka w Krakowie od 1998 r., a park handlowy Arena w Gliwicach od 2006 r.