Salon TK Maxx
Salon TK Maxx

Sieć TK Maxx  w październiku 2013 roku powiększy się o trzy nowe lokalizacje. 25-go października zostaną otwarte sklepy w Poznaniu i w Gdyni. Dzień wcześniej TK Maxx otworzy również drzwi do 23. sklepu w Londynie. 

Niespełna miesiąc temu odbyło się wielkie otwarcie w Parku Handlowym Targówek w Warszawie, a już pod koniec października TK Maxx startuje z dwiema kolejnymi lokalizacjami w Polsce: Poznań City Center i Centrum Riviera w Gdyni – poinformowali przedstawiciele sieci TK Maxx.

Będą to sklepy 20. i 21. w Polsce oraz 23. sklep w Londynie, w centralnej lokalizacji Covent Garden na London Acre.

W gdyńskim Centrum Riviera salon TK Maxx będzie umiejscowiony na poziomie 1 i zajmie ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni. Z kolei lokal w Poznań City Center znajdzie się na poziomie 0 i zajmie blisko 2 tys. mkw. powierzchni.

TK Maxx poza nowymi salonami jest obecny na rynkach trójmiejskim i wielkopolskim w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku oraz w Galerii Malta w Poznaniu.

Spółką macierzystą, do której należy TK Maxx w Europie, jest TJX Companies INC. Sieć posiada w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ponad 3 tys. sklepów oraz ponad 300 w Wielkiej Brytanii, Irlandii i w Niemczech.

W Polsce TK Maxx działa od września 2009 roku. Aktualnie w sieci funkcjonuje ok. 20 sklepów zlokalizowanych w centrach i parkach handlowych.