Solar
Solar

21 października 2013 roku Paweł Nowak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Solar Company SA.

Jak podano w komunikacie, rezygnacja nastąpiła z powodu złego stanu zdrowia Pawła Nowaka, co nie pozwala mu dalej wykonywać należycie prac członka zarządu.

Przypomnijmy, Paweł Nowak jest współwłaścicielem Solar Company SA. Związany jest z firmą od 1990 roku, czyli od 22 lat. W ramach pracy w zarządzie odpowiadał za nadzór nad działem finansowym oraz obszarem organizacyjno-prawnym Grupy Solar. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.

Solar Company SA jest właścicielem marki modowej Solar skierowanej do kobiet. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych (torebki, paski, czapki, kapelusze, chusty, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, parasolki oraz biżuteria).

Grupa Solar stale rozwija sieć sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i za granicą.  Obecnie obejmuje ona łącznie 241 placówek. Sieć sprzedaży Grupy w Polsce dysponuje 201 punktami handlowymi, na którą to liczbę składa się  77 sklepów własnych (w tym 12 sklepów typu outlet), 8 sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich.

Od kilku lat Grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych poprzez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych. Aktualnie obejmuje ona  40 sklepów (31 partnerskich oraz 9 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz na Ukrainie, Słowacji i Białorusi.