Amazon sprzedaż internetowa
Evigo.com

Amerykański gigant sprzedaży online, Amazon, ogłosił otwarcie trzech nowych centrów dystrybucji. Jedno z nich powstanie w Baltimore w stanie Maryland, a dwa pozostałe na Florydzie: w Hillsborough i Lakeland.

Wszystkie trzy centra będą miały powierzchnię ponad 90 tys. m², i stworzą łącznie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy. Amazon twierdzi, że płaci pracownikom swoich placówek o 30% wyższe pensje niż konkurencja, dodatkowo zapewniając im pakiet podstawowych świadczeń. W centrach w Baltimore i Hillsborough pracownicy będą pakować i wysyłać mniejsze gabarytowo przesyłki, jak książki i drobna elektronika. W placówce w Lakeland pakowane i wysyłane będą większe towary: telewizory, kajaki i inne.

Gubernator stanu Maryland powiedział: „Cieszę się, że Amazon zasili szeregi fim prowadzących interesy w rejonie Portu Baltimore. Przedsiębiorcy doceniają wysiłki, jakie wkładamy w rozwój infrastruktury transportowej i tworzą coraz więcej nowych miejsc pracy. Wiemy, że decyzja koncernu Amazon poprzedzona została opracowaniem solidnego biznesplanu, i z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia owocnej współpracy”

Mike Roth, wicedyrektor operacji Amazon w regionie Ameryki Północnej, powiedział że firma jest dumna z faktu, że jej nowe centra stworzą miejsca pracy w aż trzech lokalizacjach.

Budowa nowych centrów dystrybucyjnych jest kolejnym krokiem na drodze do głównego celu koncernu: światowej dominacji na rynku online we wszystkich możliwych kategoriach produktów. Amazon stale poszerza swój asortyment i buduje coraz to nowe placówki, eksperymentuje też z nowymi modelami logistycznymi i sposobami dostawy. Ekspansja ta pozwoli także firmie dotrzeć do nowych klientów w stanach Maryland i Floryda.