Biedronka

Ponad 340 transakcji zostało wykonanych aplikacją PeoPay w sieci Biedronka w ciągu pierwszego dnia działania usługi. Klienci zapłacili za pomocą telefonu w 240 sklepach, mieszczących się w 137 miejscowościach w Polsce.

– Pierwsza transakcja aplikacją Peo Pay została wykonana o godzinie 7:16 rano i była to pierwsza płatność mobilna od oficjalnego startu systemu w tej sieci. Klientów płacących telefonem z PeoPay przybywało z godziny na godzinę – do zamknięcia sklepów wykonano 374 mobilnych płatności. Usługa znalazła więc uznanie w oczach klientów. Średnia wartość transakcji wyniosła 20,32 zł – poinformował Bank Pekao SA.

Transakcje aplikacją PeoPay wykonywane były zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach, np. w Wągrowcu, czy Luboniu. Najwięcej płatności miało miejsce w Krakowie.

Jak już informowaliśmy, system płatności mobilnych w sklepach sieci Biedronka działa od 21 października 2013 roku. W sklepach sieci działają dwa systemy: PeoPay oraz iKasa. Dzięki udostępnieniu usługi przez bank, użytkownicy systemu PeoPay nie potrzebują już gotówki, aby zapłacić za zakupy w sklepach Biedronka, w których do tej pory nie było alternatywy dla płatności gotówkowych.

Oprócz sieci sklepów Biedronka PeoPay działa również w ponad 19 tys. terminali w całej Polsce oraz w ponad 4 tys. sklepów internetowych.