Komputronik Megastore

Komputronik SA dystrybutor branży IT i elektroniki po sukcesie otwartego w Warszawie salonu Komputronik Megastore, podjął decyzję o otwarciu wiosną 2014 roku kolejnego salonu w tej formule, tym razem w Poznaniu.

Salon będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Plaza, gdzie dotychczas znajdował się największy w Wielkopolsce salon Komputronik. Komputronik Megastore w Poznaniu będzie miał około 1,4 tys. mkw., czyli będzie ponad 6 razy większy od poprzedniego formatu salonu. Na czas prac adaptacyjnych salon został przeniesiony do tymczasowej siedziby, która znajduje się na parterze Centrum Handlowego Plaza. Komputronik Megastore zajmie część wolnej powierzchni po zamkniętym w maju Fantasy Park.

– Po sukcesie, jakim jest Komputronik Megastore w Warszawie, podjęliśmy decyzję o otwarciu podobnego salonu w naszym macierzystym Poznaniu. Wybraliśmy najczęściej odwiedzane  w Poznaniu centrum handlowe – CH Plaza. Złożyliśmy już odpowiednie pisemne deklaracje, a doradcy negocjują szczegółowe zapisy umowy. Obecnie trwa remont całego skrzydła, w którym ma znajdować się Komputronik Megastore. W grudniu lokale będą przekazywane najemcom do wykończenia, wtedy rozpoczniemy proces aranżacji naszego flagowego przedsięwzięcia. Otwarcie planujemy na wiosnę 2014 r. W salonie znajdzie się ogromna oferta sprzętu IT, ale także RTV, AGD, oświetlenie, systemy inteligentnego domu, a także wyjątkowa strefa gier i strefa wiedzy – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Komputronik SA działa od ponad 17 lat. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24