25 i 26 października 2013 roku zostaną otwarte dwa nowe multipleksy Heliosa – w Gdyni i w Nowym Sączu. Po ich uruchomieniu Helios stanie się największą siecią kin w Polsce.

Kino Helios w Galerii Riviera w Gdyni przygotowało miejsca dla ponad 1230 widzów w 6 salach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i projekcyjny, umożliwiający wyświetlanie filmów w technologii 3D. Multipleks został zlokalizowany w największym centrum handlowym na Pomorzu. Na pierwsze seanse zaprosi szeroką publiczność w piątek 25 października 2013 r.

26 października ruszy kino Helios w Nowym Sączu. W nowym obiekcie w Galerii Trzy Korony w 5 salach jednocześnie obejrzy filmy prawie 1 tys. widzów. Sale wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i projekcyjny, również do pokazów w formacie trójwymiarowym, oraz w nowoczesne ekrany perełkowe. Obiekt w Nowym Sączu będzie pierwszym kinem sieci Helios w Małopolsce.

Po otwarciu multipleksów w Gdyni i w Nowym Sączu Helios stanie się największą siecią kin w Polsce, obejmującą 33 obiekty w 30 miastach, ze 177 ekranami i miejscami dla ponad 38 tys. widzów.

Helios SA rozpoczął działalność w 1993 r. Dzięki rozwojowi organicznemu oraz udanym przejęciom spółka stworzyła ogólnopolską sieć kinową, której obiekty są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.