Centrum Handlowe Galaxy

W Rosji rozpoczęto komercjalizację Centrum Handlowo-Rozrywkowego Zielonyj Mys (Zielony Przylądek), które położone będzie w mieście Tiumeń. Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał 2015 roku.

Deweloperem centrum handlowego Zielonyj Mys jest spółka „Irian”, a firmą odpowiedzialną za komercjalizację Cushman & Wakefield. To drugi projekt handlowy w Tiumeń, który komercjalizuje Cushman & Wakefield.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe będzie położone w rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej na północny-zachód od miasta. Całkowita powierzchnia obiektu to 77 tys. metrów kwadratowych, w tym powierzchnia najmu zajmie 54 tys. mkw. (GLA). W projekcie znajdzie się ponad 150 sklepów rosyjskich i międzynarodowych marek oraz hipermarket, kino multipleks, centrum fitness, strefa rozrywki, strefa food court i restauracje.

– Tiumeń jest bardzo dynamicznym miastem o rozwiniętej gospodarce i aktywnej zawodowo społeczności. Jednak od pewnego czasu brakowało tutaj wysokiej jakości centrum handlowego. Obecnie widać, że Tiumeń jest zainteresowane międzynarodowymi i rosyjskimi detalistami – powiedziała Ekaterina Zemskaya, Partner, Head of Retail Agency at Cushman & Wakefield.