Galerii Korona Kielce

Czterech nowych najemców w ostatnim czasie zdecydowało się na wynajęcie powierzchni w Galerii Korona Kielce. Łącznie nowi najemcy zajmą powierzchnię ponad 830 metrów kwadratowych.

Do grona najemców Galerii Korona dołączył sklep sieci odzieżowej Szachownica, który jest pierwszym sklepem tej marki w Kielcach i zajmie powierzchnię 320 mkw. na poziomie -1. Wcześniej dołączyły następujące marki: Giacomo Conti, Ryłko i Pepco.

– W najbliższym czasie zostaną sfinalizowane kolejne umowy najmu – powiedział Michał Mazepa z MM Consulting, odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Korona Kielce. – Tym samym galeria zyska kolejne marki, wśród których będą sklepy nieobecne w regionie.

– Na duże zainteresowanie ze strony najemców Galerią Korona ma wpływ m.in. jej duża odwiedzalność, która wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o ponad 40 proc. Inwestor odnotował także wzrost obrotów najemców o prawie 40 proc. w porównaniu rok do roku – dodał Michał Mazepa.

W Galerii Korona Kielce na powierzchni najmu liczącej ponad 37 tys. mkw. znajduje się około 140 lokali handlowo-usługowych. Należą do nich m.in. sklepy hiszpańskiej grupy Inditex: pierwszy w Kielcach salon Zara Home, największa w regionie Zara, a także Pull and Bear, Bershka i Stradivarius. W Koronie Kielce otwarto pierwsze w Kielcach salony Massimo Dutti i Oysho. W galerii znajdują się też salony Intersport, Royal Collection i Smyk Megastore o powierzchni 1,8 tys. mkw.

MM Consulting zajmuje się m.in. komercjalizacją i rekomercjalizacją Galerii Korona Kielce oraz Cuprum Areny w Lubinie.