Wizualizacja CH Stara Kablownia

24 października oddano do użytku nowy obiekt handlowy Galerię Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach.

Galeria Stara Kablownia powstała przy ul. Legionów. Oferuje ona powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 19 tys. mkw., z czego powierzchnia najmu łącznie stanowi około 14,6 tys. mkw.

Stara Kablownia to jedyne wielkopowierzchniowe centrum handlowe w mieście. Powstała na terenie dawnej fabryki kabli stworzonej w 1927 roku przez firmę „Zahm” z Morawskiej Ostrawy. Koncepcja Starej Kablowni jest oparta o tradycję dawnej fabryki a obiekt ma postindustrialny charakter.

Galeria powstała w oparciu o środki unijne w ramach projektu Multicentrum Stara Kablownia w Czechowicach – Dziedzicach – rewitalizacja obiektów poprzemysłowych poprzez nadanie im funkcji kulturalno-rozrywkowych i handlowo-usługowych.

Celem inwestycji była rewitalizacja terenów poprzemysłowych, znajdujących się w ścisłym centrum Czechowic – Dziedzic i nadanie im nowych funkcji gospodarczych, społecznych, kulturalno – rozrywkowych i edukacyjnych.

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu JESSICA.