Niespełna dwa lata po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, w miejscu jeszcze niedawno zaniedbanym, znanym jako Wolne Tory, w dniu 25 października 2013 roku zostanie otwarty kompleks handlowy o powierzchni 61 tys. mkw. – Poznań City Center.

Oferta handlowa i rekreacyjna w Poznań City Center obejmuje 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni, na trzech poziomach, z dwiema strefami gastronomicznymi. Główni najemcy Poznań City Center to: Sports Direct, Toys ”R” Us, North Fish (3 nowe marki w Poznaniu), Royal Collection, TK Maxx, H&M, Saturn oraz supermarket Piotr i Paweł. Dobrą ofertę gastronomiczną w Centrum zapewnią popularne marki, takie jak Pizza Hut, McDonalds, KFC czy Burger King.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się stworzyć  w Poznań City Center i wierzymy, że ten doskonały projekt zmieni oblicze centrum miasta. Jestem przekonany, że dzięki pozyskaniu doskonałych najemców  oraz znakomitych połączeń komunikacyjnych, Poznań City Center zapewni mieszkańcom i gościom komfortowe warunki do zrobienia zakupów i spędzenia wolnego czasu – powiedział James Pennington, Europa Capital.

– Doskonała lokalizacja oraz dostępność Poznań City Center, jak i również bogata oferta handlowa to nowa jakość na mapie Poznania, którą zapewne docenią mieszkańcy i odwiedzający miasto goście. Poznańska inwestycja wyraźnie ukazuje doświadczenie firmy TriGranit w rozwoju istniejących stacji kolejowych i przebudowie ich w nowe, ekscytujące, tętniące życiem centra miejskie, jak WestEnd City Center w Budapeszcie – dodał Sándor Demján, prezes TriGranit Development Corporation

Integracja stacji kolejowej Poznań Główny z nowym terminalem autobusowym na 19 stanowisk i przystankami tramwajowymi, zapewni połączenia komunikacyjne i skupienie transportu publicznego w jednym miejscu. Ponadto 2,5 km nowych dróg, parking rowerowy połączony z siecią 3 kilometrów nowych ścieżek rowerowych i łatwy dojazd do centrum, gdzie na klientów czekać będzie parking na ponad 1,5 tys. samochodów.

Inwestorami projektu są Europa Capital, TriGranit Development Corporation i PKP SA.