Piąty firmowy sklep sieci Mammut – znanej na całym świecie marki outdoorowej został otwarty w Krakowie, w Galerii Kazimierz.

To już kolejny sklep firmowy tej marki w Polsce, pozostałe znajdują się w Katowicach, Warszawie i Zakopanem.

Dystrybutorem Mammuta w Polsce jest firma Uni-Sport z siedzibą w Katowicach.

Mammut, zgodnie ze swoją symboliką, to marka dla wymagających ekstremalnego zabezpieczenia: ludzi gór, narciarzy, wspinaczy oraz wszystkich tych, którzy cenią najnowsze technologie w czasie długiej polskiej zimy.

Mammut to 150 lat doświadczenia na rynku, korzystając z jego oferty można kupić odzież i sprzęt dla wymagających czy to do aktywności w terenie górskim czy na co dzień. Wszystkie produkty Mammuta są najpierw testowane w trudnych, wysokogórskich warunkach: bada się wytrzymałość materiału, cechy izolacyjne, lekkość, wygodę, udogodnienia. Dopiero po przejściu pozytywnego testu w alpejskim środowisku produkty trafiają na rynek.

Mammut to firma, która w ubiegłym roku skończyła 150 lat. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji lin – najpierw dla rolników, potem dla branży wysokogórskiej, wspinaczy. Stopniowo, w połowie XX wieku Mammut zaczął także produkować odzież i sprzęt