Jak prowadzić biznes w centrum handlowym? Jakie są obowiązki najemcy, a jakie administratora? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć podczas spotkania dla lokalnych przedsiębiorców, które odbyło się w Galerii Amber. Podczas spotkania, inwestor – Echo Investment – zdradził także termin oddania obiektu do użytku.

Galeria Amber powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Komercjalizacja obiektu dobiega końca, a inwestor kieruje specjalną ofertę do lokalnych przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem biznesu w największym centrum handlowo-rozrywkowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Echo Investment i władz Kalisza, obecni najemcy Galerii Amber, przedstawiciele lokalnego biznesu i dziennikarze.

Galeria Amber zostanie otwarta 6 marca 2014 roku.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 33, 5 tys. mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Proces komercjalizacji inwestycji dobiega końca. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: hipermarketem E.Leclerc, kinem Helios, H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town,  Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler, Essenza. W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 tys. miejsc parkingowych.

Obiekt jest realizowany przez Echo Investment SA.