Poznań City Center
Poznań City Center

Otwarte 25 października 2013 roku Poznań City Center to największy pod względem technologicznym hot spot w Polsce. Wi-Fi nie tylko zapewnia szybki dostęp do internetu, ale również będzie  pierwszą na tak dużą skalę zintegrowaną platformą komunikacji marketingowej.

Sieć Wi-Fi (WLAN), którą Netia zbudowała w Poznań City Center obejmuje zasięgiem całe centrum handlowe, które łącznie na trzech poziomach oferuje ok. 61 tys. mkw. powierzchni. To jeden z największych pod względem technologicznym hot spot w Polsce, pokrywający homogenicznie (gwarantuje nieprzerwane połączenie nawet w trakcie poruszania się pomiędzy poszczególnymi Access Point’ami) zasięgiem tak dużą powierzchnię.

Zapewnienie dzięki Wi-Fi szybkiego, bezprzewodowego dostępu do internetu to tylko jeden z celów projektu. Stworzona na potrzeby PCC sieć jest przede wszystkim elementem zintegrowanej, interaktywnej platformy marketingowej. Netia wdrożyła w tej sieci szereg rozwiązań, które pozwalają na łatwą integrację z dowolnymi narzędziami marketingowymi (i nie tylko) po stronie centrum i komunikowanie się z szacowaną na blisko 16 mln osób liczbą odwiedzających rocznie.

Sieci Wi-Fi (WLAN) to fragment wielomilionowej inwestycji Netii w budowę sieci w poznańskim obiekcie. Netia, w zaledwie dwa miesiące, wybudowała w PCC ponad 90 kilometrów różnego typu okablowania wewnątrz budynkowego, które objęła 25-letnią gwarancją. Ponadto Netia w kilka dni uruchomiła ok. 230 usług telekomunikacyjnych (dla niemal wszystkich najemców).

Netia dostarcza sieci Wi-Fi (WLAN) również w takich galeriach handlowych jak Arkadia, Galeria Mokotów czy Centrum Wileńska.
Netia w PCC świadczy usługi telekomunikacyjne tj.: MPLS, WLAN, Netia Ethernet, w oparciu o sieć SDH oraz MetroEthernet.