fortumo sprzedaż internetowa
Evigo.com

Fortumo, estoński dostawca płatności mobilnych uruchomił specjalny program, który posłuży tym spośród chińskich twórców aplikacji, którzy planują ekspansję na rynki zagraniczne.

Program Fortumo Expand jest darmowy i zapewnia dostęp do płatności w 80 krajach, a także do testowania, dystrybucji i promocji własnych aplikacji oraz gier – czytamy w oświadczeniu firmy.

„Pomagając najlepszym zachodnim twórcom aplikacji spieniężyć bazę użytkowników za pomocą płatności mobilnych w Chinach zorientowaliśmy się, że tamtejszym twórcom jest równie ciężko odnieść międzynarodowy sukces” – mówi Gewben Wu, dyrektor Fortumo Asia.

„Przez barierę językową, różnice kulturowe oraz odmienne praktyki biznesowe, chińskim przedsiębiorcom jest ciężko znaleźć właściwych partnerów na zachodzie. Jako że jesteśmy jedynym zachodnim dostawcą usług płatniczych, który ma przedstawicielstwo w Chinach liczymy na to, że pomożemy tamtejszym firmom przezwyciężyć te bariery i rozwijać biznes na zagranicznych rynkach” – dodaje Wu.

Fortumo ma pomóc chińskim twórcom w dystrybuowaniu aplikacji w dwudziestu sklepach oraz zapewnić comiesięczne raporty z rynku dla krajów rozwijających się z największym potencjałem wzrostu. Twórcy aplikacji otrzymają również darmowe opcje testowania programu w systemie Symbio, a od firmy AdDupex darmowe reklamy na Windows Phone i Windows 8. Program jest skierowany do przedsiębiorców, którzy tworzą aplikacje i gry na Androida, Windows Phone i Windows 8.

Fortumo, firma założona w 2007 r. jest dostawcą płatności mobilnych, działającym w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach. Jednym z głównych obszarów jego zainteresowania są rynki rozwijające się. Zgodnie ze stanem na październik 2013 r. z usług Fortumo korzysta ponad 94 tysiące przedsiębiorców. Firma ma biura w Estonii, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

fortumo sprzedaż internetowa