Zapowiadane w lecie 2013 roku plany ekspansji greckiej marki Attrattivo na polskim rynku właśnie są realizowane. W październiku ruszyły dwa pierwsze salony sieci. 

Właścicielem Attrattivo jest grecka firma AXF SA, a markę na polski rynek wprowadza firma Fashion Island we współpracy z Make Business.

– Pierwszy salon sieci otwarto 19 października 2013 roku w warszawskim centrum handlowym Galeria Rembielińska. Lokal ma 220 mkw. powierzchni. Drugi sklep otwieramy za 3 tygodnie w Nowym Sączu w centrum Trzy Korony. Salon będzie miał 120 mkw. powierzchni. W planach są kolejne otwarcia o których poinformujemy niebawem – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Brzozowiec, właścicielka Make Buiness.

W Polsce marka jest rozwijana tylko na zasadach franczyzy. Współpraca odbywa się na zasadach depozytowych ze stałą prowizją od sprzedaży. Ekspansja planowana jest głównie w największych miastach w Polsce. Średnia wielkość lokali dla sieci Attrattivo to 100- 150 mkw.

AXF SA, właściciel marki Attrattivo jest grecką firmą działającą w sektorze mody dla kobiet. Od momentu powstania w 1989 roku, specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji odzieży, akcesoriów, butów i biżuterii, pod markami Attrattivo i A.L.E. Obecnie posiada około 20 salonów własnych, ponad 70 franczyzowych oraz ponad 500 punktów sprzedaży w sklepach multibrandowych na całym świecie m.in. w Grecji, na Cyprze, w Czechach, Serbii i Arabii Saudyjskiej.