eBay online strategy
Shutterstock

Amerykański gigant sprzedaży internetowej eBay zapowiedział aktualizację swojego programu globalnych dostaw. Wkrótce będzie dostarczał produkty do 42 różnych krajów.

Po dokonaniu kilkukrotnych aktualizacji listy krajów objętych programem Gloabl Shipping, eBay planuje ponownie zwiększyć liczbę obsługiwanych destynacji. Wkrótce doda pięć nowych krajów do listy, która w ten sposób będzie liczyła 42 państwa. Są już na niej takie kraje jak Australia, Wielka Brytania, Kanada, Chiny czy Niemcy. Począwszy od 4 listopada, program Global Shipping będzie również funkcjonował w Singapurze, Meksyku, Nowej Zelandii, Izraelu i na Filipinach.

Program Global Shipping umożliwia sprzedawcom dotarcie do milionów międzynarodowych klientów bez konieczności załatwiania międzynarodowych przesyłek. Dołączenie do programu jest darmowe, dzięki niemu sprzedawcy mogą prowadzić dystrybucję na całym świecie za pośrednictwem centrum znajdującego się w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że e-sprzedawcy są odpowiedzialni wyłącznie za krajowy odcinek dostawy, a dalej przesyłką zajmuje się już program.

Gdy zamówiony produkt dociera do centrum logistycznego w Stanach Zjednoczonych, program Global Shipping zajmuje się wszystkimi aspektami dostawy, włączając w to formalności celne, wnoszenie przedpłaconych przez klienta opłat za import oraz dostarczenie produktu do domu. Przesyłkę cały czas można śledzić.

Sprzedawcy korzystający z programu mają zapewnioną ochronę swojej oceny Detailed Seller Ratings, wystawianej przez kupujących, ponieważ nie odpowiadają za ewentualne zniszczenia, którym może ulec produkt podczas transportu. Dla klientów program również stanowi ułatwienie, ponieważ podczas finalizowania transakcji widzą całkowitą końcową cenę i nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat przy odbiorze.