Wizualizacja CH Serenada

Centrum Handlowe Serenada, które uzyskało już prawomocne pozwolenie na budowę, zostanie zlokalizowane w północnej części Krakowa. Spółka Mayland planuje szybkie rozpoczęcie prac budowlanych, aby zdążyć z ukończeniem budowy  przed końcem 2015 roku.

Obiekt powstanie w dzielnicy Olsza, rejonie jednej z największych w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych, w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego. Doskonałe położenie przy głównej osi komunikacyjnej Krakowa, na skrzyżowaniu głównych szlaków łączących północ z południem sprawia, że centrum znajdzie się w strefie 15 min. dojazdu samochodem dla prawie pół miliona mieszkańców, czyli praktycznie dla całej lewobrzeżnej części Krakowa. Realna strefa oddziaływania centrum to milion mieszkańców, a rynek konsumencki w tej strefie szacowany jest na 2,330 mld euro. Przewiduje się, że Serenada uzupełni ofertę handlową i rozrywkową w tym rejonie oraz wygeneruje ruch wielkości 8 milionów odwiedzających rocznie.

Galeria będzie komplementarna do działających w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus z hipermarketem Real, OBI oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12-salowego Multikina i największego w Polsce Parku Wodnego. Okolica ta jest już traktowana przez klientów jako miejsce zakupów oraz miłego spędzania czasu z rodziną.

Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking.

Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3280. W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Będzie tu można znaleźć sklepy 20 najważniejszych najemców z tej branży. Pozostała oferta handlowa centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę.

W Serenadzie powstanie też największa w mieście strefa gastronomiczna o powierzchni 2,2 tys. mkw. Dzięki temu Serenada przyciągnie nie tylko rodziny z sąsiadujących dzielnic ale również klientów z pobliskiego parku biznesowego. Sprzyja temu również doskonale zorganizowany transport miejski. Dogodny dojazd z centrum miasta oraz z licznie zaludnionej dzielnicy Nowa Huta zapewnia sześć regularnych linii autobusowych.

Dzięki otwarciu Serenady w rejonie Olszy strefa handlowa wynosić będzie 100 tys. mkw. i zamieni ten region w uniwersalny, nowoczesny kompleks handlowy.

Autorem projektu architektonicznego jest warszawska pracownia architektoniczna AMC Chołdzyński.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland w październiku br. zakończyła rozbudowę centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni, które z powierzchnią GLA 70 000 mkw. stało się największym centrum handlowym na Pomorzu. W najbliższych latach spółka planuje budowę kolejnych centrów handlowych.