W październiku ruszył nowy lokal Pizza Dominium poza granicami naszego kraju – w Ploiesti w Rumunii. Restaurację otwarto w Centrum Handlowym AFI. Jest to 6. restauracja Dominium funkcjonująca za granicą.

AFI Palace Ploiesti jest pierwszym tego typu centrum handlowym w mieście. Prace nad budową obiektu trwały 16 miesięcy, a koszt inwestycji to ponad 50 mln euro. W obiekcie znajduje się ponad 100 krajowych i międzynarodowych marek.

Projekt został opracowany przez AFI Europe. Powierzchnia najmu AFI Palace to 33 tys. mkw.  Operator spożywczy hipermarket Cora zajmuje 13 tys. mkw., a na sterfę rozrywki przeznaczono 7 tys. mkw. powierzchni.

AFI Palace Ploiesti jest obecnie skomercjalizowane w prawie 100 proc. Wśród najemców obiektu są także polskie marki – Reserved, Smyk oraz Cropp.

W ostatni weekend października 2013 roku nowy salon Pizza Dominium otwarto także w centrum handlowo-komunikacyjnym Poznań City Center. Salon ma 283 mkw. powierzchni. W planach są kolejne restauracje.

W efekcie w 2013 r. łącznie sieć Pizza Dominium powiększyła się o 7 lokali, a do końca roku zwiększy się jeszcze o 3.

Jak poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele sieci, nowe lokale są zaaranżowane z wykorzystaniem czarno – białych fotografii. Zdjęcia z włoskimi widokami stały się stałym elementem wystroju, wprowadzanym we wszystkich nowo uruchamianych restauracjach sieci.

Po raz pierwszy takie dekoracje pojawiły się w otwartej w sierpniu restauracji sieci w galerii handlowej Gemini Park w  Bielsku -Białej i sukcesywnie są wprowadzane do każdego lokalu.

Obecnie w Polsce i za granicą działa ponad 60 pizzeri Pizza Dominium. Sieć należy do spółki Dominium SA.