Centrum Handlowe w Bukareszcie

Spółka Immochan należąca do Grupy Auchan planuje wybudować kilka centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej m.in. w Rumunii, Rosji, na Węgrzech, Ukrainie oraz w Polsce.

W Rumunii powstaną dwa obiekty handlowe. W Brasov przewidziano Centrum Handlowe Coresi o powierzchni handlowej 32 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się 130 sklepów, hipermarket Auchan (pow. 16 tys. mkw.), sklep z branży DIY, supermarket elektroniczny oraz parking na 2400 miejsc. Otwarcie galerii zaplanowano na drugi kwartał 2014 roku. Natomiast w Bukareszcie w rejonie Drumul Taberei planowane jest centrum handlowe o powierzchni około 10 tys. mkw. razem z hipermarketem o powierzchni 12 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie 60 sklepów i parking na 1600 miejsc. Termin otwarcia to drugi kwartał 2015 roku.

Na Ukrainie planowana jest budowa dwóch centrów handlowych. W kijowskim centrum znajdzie się blisko 35 tys. mkw. powierzchni handlowej (160 sklepów), a także hipermarket liczący 13 tys. mkw. Parking pomieści 3 tys. samochodów. Galeria ma ruszyć na przełomie 2014 i 2015 roku. Natomiast centrum handlowe w Odessie ma dysponować powierzchnią 34 tys. mkw. najmu i hipermarketem o powierzchni 14 tys. mkw. Jego otwarcie również zaplanowano na przełom 2014 i 2015 roku. Spółka prowadzi również na Ukrainie rozbudowę hipermarketu Auchan z galerią w mieście Makiivka w pobliżu Doniecka. Po rozbudowie centrum handlowe Rose Park zaoferuje 47,5 tys. mkw., w tym powierzchnia najmu wyniesie 32,5 tys. mkw. (150 sklepów i parking na 2500 miejsc).

W Rosji spółka planuje centrum handlowe o powierzchni najmu prawie 70 tys. mkw., z hipermarketem, który zajmie 15,5 tys. mkw. Obiekt Pushkino zlokalizowany będzie w pobliżu Moskwy. Obiekt zaoferuje ponad 4 tys. miejsc parkingowych, a jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Spółka na Węgrzech w 2015 roku otworzy centrum handlowe w mieście Gyor. W obiekcie na powierzchni ponad 2 tys. mkw. znajdą się 22 sklepy oraz hipermarket, który zajmie 12 tys. mkw. Galeria będzie miała parking na 2045 miejsc.

Immochan działa jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi z 1,1 tys. lokali o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.