Trwają prace związane z budową Dekady Nowy Targ, centrum handlowego typu convenience realizowanego przez Dekadę Realty. Otwarcie nowopowstającego obiektu planowane jest w marcu 2014 roku.

Dekada Nowy Targ będzie ósmym obiektem należącym do sieci centrów handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 380 mkw. zlokalizowanych zostanie 18 lokali handlowo – usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 150 miejsc.

– Prace budowlane w Nowym Targu postępują zgodnie z harmonogramem. Ukończona została już konstrukcja żelbetowa budynku, wykonana została także konstrukcja stalowa dachu obiektu i wiaty autobusowej. W większości zrealizowane zostało już pokrycie dachu nad centrum handlowym. Zakończone zostały również prace nad podposadzkową instalacją wewnętrzną, obecnie trwają roboty związane z pozostałymi instalacjami. Pracujemy już także nad aluminiowo – szklaną elewacją budynku – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Zaawansowane są także roboty drogowe.  – W większości wykonane zostały podbudowy, a na stanowiskach autobusowych i chodnikowych kładziona jest już nawierzchnia z kostki brukowej. Obecnie trwają prace związane z przebudową zewnętrznego układu drogowego w rejonie ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego oraz budową ronda – dodaje A. Walczak.

Obiekt jest już w większości skomercjalizowany, ofertę handlowo-usługową centrum stworzą m.in.: supermarket Tesco, Rossmann, CCC, Pepco i Apteka. Będą też punkty GSM i inne lokale usługowe oraz gastronomiczne.

Dekada Nowy Targ to centrum handlowe typu strip mall zintegrowane z dworcem autobusowym. Obiekt usytuowany będzie na terenie dotychczasowego dworca PKS, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście. Główną zaletą inwestycji, jak poinformował inwestor, jest lokalizacja w obrębie dużego skupiska ludności miejskiej, przy samym zjeździe z „Zakopianki”, co gwarantuje dobre skomunikowanie zarówno dla klientów pieszych, jak i zmotoryzowanych. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii znajduje się 148 tys. mieszkańców.

Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting