CH Wola Park

Inter Ikea Centre Group Poland w ostatnim tygodniu października sfinalizowała umowę kupna udziałów Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie od PBW II Real Estate S.A., funduszu zarządzanego przez AEW Europe.

Wola Park stał się bardzo ważnym elementem w wachlarzu produktów IICGP. – Ogromnie cieszymy się, że w naszym portfolio pojawiło się tak atrakcyjne centrum z dużym potencjałem. Po planowanej przez nas rozbudowie będzie to drugie co do wielkości centrum handlowe w Warszawie – powiedział Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter Ikea Centre Group Poland.

Wola Park jest centrum w pełni skomercjalizowanym, obecnie posiada 175 najemców, głównie z branży modowej. Obiekt ma powierzchnię handlową o wielkości 61 850 mkw., z czego 18 130 mkw. to hipermarket Auchan stanowiący odrębną własność.

Inter Ikea planuje rozbudowę centrum o dodatkowe 17 565 mkw. Firma posiada już wszelkie potrzebne pozwolenia i planuje rozpocząć prace na wiosnę przyszłego roku. Głównym najemcą nowej części centrum będzie Castorama, która zajmie 10 100 mkw.

Centrum jest usytuowane w zachodniej części Warszawy na Woli, przy ul. Górczewskiej. Planowany w tej części miasta rozwój infrastruktury drogowej spowoduje, że centrum będzie dostępne dla znaczącej części mieszkańców stolicy.

Firma doradcza Colliers International doradzała Inter Ikea Centre Group Poland przy transakcji nabycia Wola Park.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Tworzy, rozwija i zarządza lokalizacjami handlowymi –  których istotną część stanowi sklep Ikea. Obecnie firma jest właścicielem i zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi (łącznie z Wola Park), zlokalizowanymi w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto, prowadzi prace nad dwoma kolejnymi projektami: budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.