Rozbudowana częśc Galerii olimp

Nowa część centrum handlowego Galerii Olimp w Lublinie zacznie funkcjonować 9 listopada 2013 roku. Obecnie dobiegają końca prace wykończeniowe, trwają także odbiory budynku i znajdujących się w nim instalacji.

Jest to już piąty obiekt, wchodzący w skład kompleksu handlowego przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 18 tys.mkw., zlokalizowany jest w północnej części kompleksu. Rozbudowywana część Galerii Olimp uzupełni dotychczasową ofertę głównie w segmencie rozrywkowym i familijnym. Powstanie w niej między innymi pierwszy w Lublinie – multipleks kinowy Multikino. Na mieszkańców Lublina i okolic czekać będzie osiem komfortowych sal kinowych, wyposażonych w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D. Ofertę rozrywkową wzbogaci także klub sportowo – rozrywkowy Masters, w którym znajdą się stoły do gry w bilard i snookera, tory bowlingowe oraz część restauracyjna. Tuż obok mieścić się będzie największe w Lublinie Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek.

Na poziomie parteru otworzy się Toys”R”Us. Będzie to największy w regionie sklep z zabawkami, o powierzchni 1,7 tys. metrów kwadratowych. Na tym samym poziomie pojawią się jeszcze dwa wielkopowierzchniowe sklepy. Pierwszym z nich będzie Media Expert, działający w branży Multimedia, RTV, AGD. Tuż obok niego funkcjonować będzie Supermarket Aldik, oferujący produkty spożywczo-przemysłowe. W rozbudowywanej części Galerii otworzą się również drogeria Rossmann, Moja Apteka, Ziaja, Kolporter, Roma – Salonik dobrego smaku i aromatu oraz sklep odzieżowy To Next. Całość uzupełni bogata oferta gastronomiczna , w której pojawią się restauracja meksykańska Megustas, American Dream Restaurant, Dr Bardadyn Salad&Cocktail Bar, Pizzeria Stopiątka, Cukiernia Williams, Yogoland i Gofry Ireny.

Po otwarciu nowej części powierzchnia całkowita Centrum Handlowego zwiększy się do ponad 100 tys. metrów kwadratowych, na których działać będzie około 300 sklepów i punktów usługowych. Galeria Olimp jest odwiedzana miesięcznie przez ponad 600 tysięcy klientów, a do ich dyspozycji pozostaje 1,7 tys. miejsc parkingowych, zarówno naziemnych jak i na parkingu wielopoziomowym.