Szwedzka sieć multimarketów Jula na drugi jubileusz otwiera swój kolejny sklep w Polsce. Dziesiąta Jula otwarta zostanie 15 listopada w Bielsku-Białej w CH Sarni Stok.

Jula pierwsze dwa sklepy otworzyła jesienią 2011 w Warszawie, potem kolejne otwarcia następowały szybko po sobie – Wrocław, Łódź, Lublin, Słupsk, Gdańsk, Gliwice i Poznań. Jula to koncept-multimarket, w którym klienci w jednym miejscu znajdą zarówno narzędzia do remontu domu, do ogrodu i garażu, sprzęt sportowy, produkty biurowe, AGD czy akcesoria motoryzacyjne.

– Widzimy w Polsce wciąż olbrzymi potencjał i planujemy dalszy rozwój naszej sieci, a co za tym idzie kolejne otwarcia w wybranych miejscach. Bardzo cieszy mnie, że w drugą rocznicę otwarcia naszego pierwszego sklepu możemy spotkać się na kolejnej – tym razem 10. inauguracji multimarketu Jula. Bielsko-Biała, gdzie powstał nowy sklep to jednak nie koniec –planujemy kolejne – najbliższe już na wiosnę w Szczecinie – mówi Daniel Adamiuk, Country Manager Jula.

W Jula szeroki wybór gwarantuje asortyment ponad 13 tys. produktów, często marek własnych – niedostępnych w innych sklepach, ale uznanych i docenianych w Szwecji czy Norwegii. Jula to miejsce dla majsterkowiczów i fachowców. Oferta w samym sklepie, podzielona została na 8 części tematycznych: narzędzia i maszyny, artykuły budowlane i farby, elektryka i oświetlenie, odzież artykuły BHP, ogród, wypoczynek, artykuły motoryzacyjne oraz AGD i RTV.

W roku 2012 wartość sprzedaży w całej sieci wyniosła około 2 mld zł. Zatrudnienie przekroczyło 2 tysiące pracowników.