Rank Progress SA otrzymał pozwolenie na użytkowanie regionalnego centrum handlowego Brama Pomorza w Lipienicach k. Chojnic. Otwarcie obiektu odbędzie się 15 listopada br.

Na terenie inwestycji Brama Pomorza w Lipienicach, w gminie Chojnice zakończyły się prace wykończeniowe. Inwestor – Rank Progress SA posiada już także decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia.

– Brama Pomorza to jedna z naszych najważniejszych inwestycji w 2013 roku. Cała budowa przebiegała zgodnie z planem. Już od 15 listopada klienci centrum w Lipienicach k. Chojnic będą mieli do swojej dyspozycji pełnowartościowy obiekt z sieciowym butikami, supermarketem, miejscami rozrywki i restauracjami – mówi Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA. – Miałem już okazję obejrzeć Bramę Pomorza po zakończeniu prac i jestem bardzo zadowolony z efektów.

Brama Pomorza to już druga inwestycja Rank Progress, która zostanie otwarta w 2013 roku. W czerwcu br. spółka oddała do użytku Pasaż Wiślany w Grudziądzu. Obecnie Rank Progress realizuje dwa kolejne obiekty handlowe – Pogodne Centrum w Oleśnicy oraz Galerię Piła, których budowa zakończy się w 2014 roku.

Centrum handlowe Brama Pomorza w Lipienicach k. Chojnic będzie miało 50 lokali. Wśród nich znajdą się butiki sieci LPP (Mohito, Cropptown, House, Sinsay, Reserved), Martes Sport, H&M, Pako Lorente, Solar, MarcPol, OBI, Media Expert, Kolporter, Centrum Chińskie, Księgarnia Zodiak, Play, Levi’s, Nike, CCC oraz kawiarnia Choice, restauracje Broaster i Efez. Całkowita powierzchnia obiektu zajmie około 34 tys. mkw. W pierwszym etapie budowy inwestycji realizowane były market budowlany typu Dom i Ogród, który został otwarty na początku października oraz galeria handlowa z hipermarketem spożywczym.