Grupa Gastromall, właściciel marki Olimp – sieci restauracji z jedzeniem na wagę, podpisała umowę na lokal o powierzchni 100 mkw. w budowanym centrum handlowym Galeria Warmińska w Olsztynie.

Grupa Gastromall to właściciel najszybciej rozwijającej się sieci z jedzeniem na wagę w Polsce. Marka Olimp jest obecna przede wszystkim w galeriach handlowych, oferuje świeże jedzenie na wagę w stałej cenie za 100 g. Liczy 17 punktów gastronomicznych (11 własnych i 6 franczyzowych).

W przyszłym roku grupa planuje kolejne otwarcia na terenie Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi i Wrocławia, jednocześnie negocjuje kolejne umowy na terenie całego kraju, poszukuje także nowych chętnych do prowadzenia restauracji pod marką Olimp.

Gastromall wprowadza także na rynek nowy koncept – lodziarnie Lovit oferujące lody w ponad 35 smakach. Trwają też prace nad rozwinięciem konceptu Point Frappe – sieci kawiarnio-lodziarni.

W priorytetowych planach grupy Gastromall na lata 2014-2015, znajduje się wprowadzenie do menu Olimpu żywności prozdrowotnej i dietetycznej, tak aby dopasować się do oczekiwań również wąskiej grupy klientów. Grupa jest także beneficjentem funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, równolegle realizuje 4 projekty dotyczące rozbudowy sieci gastronomicznych.