Rozpoczęło się przygotowywanie miejsca pod budowę centrum handlowego Podium Oława. Właściwe prace rozpoczną się w połowie listopada 2013 roku, a otwarcie obiektu jest planowane na maj 2015 roku.

Centrum handlowe Podium Oława będzie zlokalizowane wzdłuż ulic Nowy Otok i Południowej. Łączna powierzchnia brutto galerii to 11, 6 tys. mkw. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 23,6 tys. mkw. Powierzchnia handlowa wyniesie ponad 8,7 tys. mkw.

W galerii znajdzie się 40 sklepów oraz punktów handlowo-usługowych w tym m.in. multipleks z 5 salami kinowymi. Pozostałymi głównymi najemcami będą: duży market budowlany, supermarket, duży sklep RTV oraz jak poinformowano, duża marka odzieżowa. W centrum znajdą się również mniejsi wyselekcjonowani najemcy z branży handlowo-usługowej oraz gastronomicznej.

Centrum handlowe budowane jest dla mieszkańców Oławy, jak również dla mieszkańców sąsiadujących miast: Brzegu, Strzelina i Jelcza-Laskowic.

Inwestorem obiektu jest firma Westrick Investments, która wraz z partnerami obejmie kierownictwo nad podstawowym etapem budowy fundamentów. Następnie inwestycja zostanie przejęta przez wyłonionego w przetargu głównego wykonawcę.

Westrick Investments  sp. z o.o. to firma powstała specjalnie z myślą o budowie centrum handlowego Galeria Podium w Oławie. Westrick jest pośrednio własnością holenderskiej rodziny, która umożliwiła szybki finansowy start tego projektu. Grunt,  na którym budowane będzie centrum wraz ze wszelkimi prawami jest w tej chwili własnością Westrick. Odpowiednie środki zostały zabezpieczone na poczet ukończenia budowy centrum handlowego do połowy 2015 roku. Dodatkowo powstały specjalne zabezpieczenia na rzecz rozwoju okolicznej infrastruktury, mieszkalnictwa, aby zwiększyć ekonomiczną wartość pobliskich terytoriów.

Westrick i akcjonariusze zobowiązują się do działania na rzecz długoterminowego rozwoju całego okolicznego obszaru.  Centrum handlowe jest częścią szerszego planu zagospodarowania tego terenu o powierzchni przekraczającej 32 hektary.