Galeria Sfera

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Galerii Sfera pojawiło się wielu nowych najemców, wkrótce zostaną otwarte także kolejne salony. To dalszy etap trwającej od 2012 roku rekomercjalizacji największej bielskiej galerii handlowej.

Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy w Galerii Sfera było otwarcie pod koniec sierpnia dyskontu spożywczego Biedronka. Sklep o powierzchni 1101 mkw. jest drugim po Piotrze i Pawle operatorem spożywczym w galerii. Jak podkreśla manager ds. marketingu Galerii Sfera, Joanna Bierówka – dwóch operatorów o zróżnicowanej, ale wzajemnie uzupełniającej się ofercie w pełni realizuje potrzeby naszych klientów w zakresie produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego.

W ostatnich miesiącach rozszerzyła się oferta modowa bielskiej galerii. W październiku został otwarty pierwszy w Bielsku-Białej salon Sinsay o powierzchni 366 mkw. – to kolejna obok Cropp’a, House’a, Reserved i Mohito marka spółki LPP obecna w Galerii Sfera. Ofertę modową Galerii uzupełniły także marki: Tous, Nike, Milano, Golden Rose i By Dziubeka. Ponadto, otwarte zostały  Szkoła Tańca Cubana oraz salon z zabawkami Toy Planet. Od sierpnia odwiedzający galerię mogą również korzystać z Paczkomatu InPost.

Do końca roku w Galerii Sfera nastąpią kolejne otwarcia – w Galerii I powstaną Apteka Ziko oraz sklep z obuwiem dziecięcym Bartek, w Galerii II natomiast otwarte zostaną salon Paris Optique oraz Szachownica.

W wyniku trwającej aktualnie przebudowy w Galerii Sfera powstały dodatkowe lokale handlowe o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw. – komercjalizacja tych powierzchni jest w toku.

Proces rekomercjalizacyjny w Galerii Sfera rozpoczął się w drugiej połowie 2012 roku. W ramach już ukończonych etapów przebudowy przekształcono Sferę Wnętrz (przestrzeń zawierającą marki związane z wyposażeniem wnętrz: Kler, Decorto, ekskluzywne Kuchnie Halupczok, Meble VOX), jak również otwarto nowe sklepy m.in. Home&You, Jysk, Centro, Nikon, Krakowski Kredens, Malou, Sizeer, Mohito i Ziaja.

Galeria Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, hotelu Qubus, 25 kawiarni i restauracji, nowoczesnego kina z 7 salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką. Ponadto na dachu galerii znajduje się atrakcyjna część mieszkalna złożona z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park. W obiekcie znajduje się parking na 2200 miejsc.