Lokal Sevi Kebab

American Trading Company właściciel takich marek jak Sevi Kebab, Sevi Oriental, Kuchnia Marche, Express Kuchnia Marche, Bazylia, Lulu Cafe oraz Splendido rozwija sić na rynku franczyzowym.

Obecnie firma ma ponad 30 restauracji w kraju i jeszcze w tym roku uruchomi  kolejne w Krakowie, Nowym Sączu i Katowicach.

– W październiku 2013 otworzyliśmy dwie restauracje franczyzowe Sevi Oriental w Poznań City Center oraz koncept Express Kuchnia Marche w Galerii Malta. Obie restauracje znajdują się w Poznaniu. Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie 5 nowych restauracji w tym 4 franczyzowe w Nowym Sączu oraz w Krakowie i lokal własny w Katowicach – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Agnieszka Żółkiewicz, Project Manager American Trading Company.

Aktualnie firma koncentruje się na rozwoju sieci lokali gastronomicznych Express Kuchnia Marche oferujących dania kuchni polskiej oraz różnych kuchni świata serwowanych w formie gorącego bufetu, w systemie sprzedaży żywności na wagę przy określonej cenie za 100 g jedzenia.

American Trading Company sp. z o.o. działa od 1998 roku. Wtedy uruchomiono pierwszy lokal Restaurację Splendido. Następnym krokiem było otworzenie tuż przy Splendido lokalu Kuchnia Marche. Następnie spółka stworzyła również sieć tureckich lokali Sevi Kebab i Sevi Kebab Oriental usytuowanych w galeriach handlowych. Jest także właścicielem barów studenckich Bazylia.

Placówki sieci znajdują się m.in. we Wrocławiu (w Pasażu Grunwaldzkim, Arkadach Wrocławskich, Magnolia Park i Galerii Dominikańskiej), w Poznaniu (Stary Browar), Rzeszowie (Millenium Hall), Płocku (Galeria Wisła), Szczecinie (Galeria Kaskada).