Otwarcie ukończonego po drugim etapie budowy Parku Handlowego FamilyPoint w Głogowie zaplanowano na 16 listopada 2013 roku.

Funkcjonujący od maja 2013 roku Park Handlowy FamilyPoint w Głogowie wraz z zakończeniem II etapu budowy w połowie listopada poszerzy swoją ofertę o artykuły dla dzieci i młodzieży.

Do grona najemców Parku Handlowego FamilyPoint w Głogowie dołączyła międzynarodowa sieć specjalistycznych sklepów  z artykułami dla dzieci Smyk, która zajmie blisko 600 mkw. Będzie to pierwszy sklep tej sieci w Głogowie.

W obiekcie od maja działają także sklepy marek takich jak Avans, Rossmann i Martes Sport.  Zarządcą nieruchomości handlowej w Głogowie jest spółka CBRE, światowy lider w zakresie doradztwa i inwestycji z sektora nieruchomości komercyjnych.

Park Handlowy FamilyPoint jest zlokalizowany przy ulicy Księcia Poniatowskiego i jest miejscem wygodnych zakupów dla klientów z południowej części Głogowa. W  bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Głogów znajdują się Media Markt oraz Castorama. Powierzchnia handlu w tej części miasta powiększyła się o 4, 6 tys. metrów kwadratowych.

Koncepcja projektu FamilyPoint ukierunkowana jest na wygodne zakupy. Klienci mogą wejść do każdego lokalu handlowego bezpośrednio z parkingu na 175 miejsc postojowych.

Inwestorem projektu jest Tradeland Development – wiedeńsko-warszawska firma deweloperska. Firma koncentruje się na realizowaniu inwestycji na rynku centrów handlowych. Tradeland planuje w ciągu najbliższych kilku lat wybudować około 30 obiektów handlowych pod szyldem FamilyPoint.

Generalnym wykonawcą inwestycji Family Point w Głogowie była firma Skanska.