Sonae Sierra i Caelum Development zawarły porozumienie Joint Venture w celu realizacji projektu ParkLake Plaza w Rumunii.

ParkLake Plaza w Bukareszcie będzie wielofunkcyjnym centrum handlowym z około 200 sklepami, strefą rozrywki i sportu. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 52 proc. Powierzchnia handlowa zajmie 67 tys. mkw.

Obiekt będzie charakteryzował się rozbudowaną strefą gastronomiczną, będzie też posiadał 16 – ekranowe kino Cinema City. Ponadto wśród najemców znalazły się takie marki jak Douglas, Zara Home, H&M, Mango, Zara, Oysho, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Bershka. W kompleksie znajdą się także Pure Fitness oraz hipermarket Cora, który zajmie 15 tys. mkw. powierzchni. Podziemny parking pomieści 2,6 tys. samochodów.

Obecnie inwestorzy skupiają się na dopracowywaniu projektu, negocjowaniu nowych umów najmu oraz przygotowywaniu projektu do realizacji zgodnie z harmonogramem. We wrześniu tego roku inwestorzy dostali pozwolenie na budowę. Planowany termin oddania centrum do użytku to 2016 rok. Szacowany koszt inwestycji to 185 mln euro.

Sonae Sierra, jest firmą specjalizującą się w realizacji obiektów handlowych. Posiada 49 centrów handlowych w 12 krajach m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Niemczech, Chorwacji, Turcji. Łącznie zarządza 2,4 mln. mkw. pow. handl.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10 – letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce ale także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: CH Nova Park (Gorzów Wielkopolski), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock).