SCF Retailers' Awards Home&Furniture 2014
SCF Retailers' Awards Home&Furniture 2014

Sieć Home & You, Jysk oraz Duka zostały nominowane do nagrody SCF 2014 Retailers Awards w kategorii Home & Furniture. Zwycięzcę poznamy podczas lutowej edycji Shopping Center Forum.

Home&You to polska marka należąca do grupy kapitałowej LPP. Pierwszy własny salon marki Home&You powstał w 2006 i już w 2010 pod względem ilości punktów handlowych była to największa sieć sklepów oferujących artykuły wyposażenia wnętrz w Polsce. Sklepy sieci znajdują się w największych centrach handlowych na terenie całego kraju. Obecnie Home&You posiada 78 własnych salonów sprzedaży, w tym 10 za granicą: w Rosji, na Ukrainie, w Czechach i w Estonii. W salonach Home&You znaleźć można szeroki wybór akcesoriów i tkanin do dekoracji domów, tworzenia własnych, oryginalnych wnętrz.

Na liście planowanych przez spółkę inwestycji w nowe lokale handlowe są m.in. sklepy w powstających centrach handlowych: Galerii Bronowice w Krakowie, CH Łacina w Poznaniu, Galerii Warmińskiej w Olsztynie, CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze, czy w lubelskim centrum handlowym budowanym przez Inter Ikea Centre Group. Spółka otwiera lokale Home&You o zróżnicowanych powierzchniach handlowych. Nowe sklepy sieci będą miały średnio około 300 mkw.

Firma Jysk prowadzi w Polsce ponad 150 sklepów. Planuje w 2013 roku otworzyć łącznie około 15 nowych salonów, które będą zlokalizowane zarówno w centrach jak i przy ulicach handlowych. Średnia powierzchnia salonów Jysk to 1,1 tys. mkw. Jeszcze w tym roku nowe sklepy Jysk mają ruszyć w Działdowie, Ostródzie, Radomiu, a także w Sochaczewie. Natomiast na przyszły rok jest już zaplanowane na przykład otwarcie sklepu w Rumii.

Właścicielem firmy jest Lars Larsen, który otworzył swój pierwszy sklep w 1979 roku w Danii. Dziś Jysk to międzynarodowa grupa składająca się z 2050 sklepów w 35 krajach i zatrudniająca 17,5 tys. pracowników. Roczny obrót grupy wynosi około 2,6 miliardów euro.

Duka w Polsce to sieć składająca się z 30 punktów sprzedaży oraz sklepu internetowego. Ostatnio Duka Polska sp. z o.o. zmieniła właściciela i obecnie należy do DomDeco SA. Wcześniej spółka Duka należała do szwedzkiego koncernu Bergendahl Group AB.

W salonach Duka można nabyć artykuły kuchenne, kolekcje tekstyliów, dekoracji i akcesoriów dla domu. Średnia powierzchnia otwieranych przez sieć sklepów wynosi 200 mkw.

W tym roku nowe sklepy Duka pojawiły się w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni oraz w Galerii Katowickiej. Na 2014 rok spółka ma podpisaną także umowę najmu lokalu w centrum Handlowym Atrium Felicity w Lublinie.