Inwestycja Retail Park Bielsko otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie Parku Handlowego wraz z Biedronką zaplanowano na przełomie III i IV kwartału 2014 roku.

Retail Park Bielsko o łącznej powierzchni 6,3 tys. mkw. powstaje w południowej części Bielska przy głównej arterii komunikacyjnej w mieście, Alei Gen. W. Andersa, Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa duże osiedla mieszkaniowe, hipermarket spożywczy Kaufland, ośrodek sportowy i pływalnia.

Kompleks handlowy będzie składał się z dwóch obiektów, supermarketu spożywczego Biedronka o powierzchni 1,1 tys. mkw. oraz Parku Handlowego, gdzie na powierzchni 5,2 tys. mkw. znajdzie się 10 lokali. Do dyspozycji klientów będzie parking na 230 miejsc postojowych. Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2014 roku. Wśród najemców znajdzie się wiodąca sieć drogerii Rossmann, zajmując powierzchnię 434 mkw. Obok drogerii swoją działalność rozpoczną najemcy z branży RTV AGD, odzieżowej, obuwniczej, artykułów dziecięcych, sportowej, gastronomicznej i usługowej. W Parku Handlowym zaplanowano  także otwarcie centrum medycznego i apteki. Rozmowy z potencjalnymi najemcami, jak poinformował inwestor, są mocno zaawansowane.

Inwestorem projektu Retail Park Bielsko jest Biuro Inwestycji Kapitałowych SA. Retail Park Bielsko to jeden z trzech projektów handlowych realizowanych przez inwestora. W 2012 roku do użytku został oddany Park Handlowy w Puławach. W trakcie realizacji jest także projekt Galeria Dzierżoniów.

Projekt architektoniczny Retail Park Bielsko  wykonała pracowania Gronner&Rączka Architekci sp. jawna.