Galeria Amber

W Galerii Amber otwarte zostaną dwa nowe sklepy – Smyk o powierzchni ponad 500 mkw. i salon Empik, który zajmie lokal o powierzchni ponad 360 mkw. Proces komercjalizacji inwestycji dobiega końca i wynosi 95 proc.

– Cieszymy się, że do licznego grona najemców Galerii Amber dołączyły marki Smyk i Empik. Z pewnością uzupełnią ciekawą ofertę naszej inwestycji. Komercjalizacja obiektu dobiega końca, finalizujemy ostatnie umowy, w tym również te z lokalnymi przedsiębiorcami – mówi Michał Banasik, Leasing Manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Obecnie sieć sklepów tej marki obejmuje ponad 130 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji, w Czechach i w Rumunii.

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W 190 salonach firma oferuje m.in. książki, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne i planszowe, czasopisma, dekoracje do domu, produkty i zabawki edukacyjne, a także bilety na różne wydarzenia.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Otwarcie Galerii Amber odbędzie się 6 marca 2014 roku. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: hipermarketem E.Leclerc, kinem Helios, H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler. W obiekcie znajdą się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1000 miejsc parkingowych.