Desktop-Based Retail E-Commerce (Non-Travel) Growth Rates, comScore
Shutterstock

Sprzedaż w sektorze e-commerce wzrosła w trzecim kwartale 2013 roku o 13% licząc rok do roku, osiągając kwotę 47,5 miliarda dolarów. To już  16 z rzędu kwartał wzrostu branży sprzedaży internetowej, oraz dwunasty z dwucyfrowym wskaźnikiem wzrostu.

Desktop-Based Retail E-Commerce (Non-Travel) Growth Rates, comScore
Rozwój sektora e-commerce w Stanach Zjednoczonych. Źrodło: comScore

Sprzedaż w segmencie m-commerce, zawierającym smartfony i tablety, to około 5,8 miliarda. Wzrost w tym segmencie osiągnął 26% w porównaniu z zeszłym rokiem. Całkowita sprzedaż w sektorze handlu cyfrowego osiągnęła w trzecim kwartale kwotę 53,2 miliarda dolarów – podaje raport comScore. Najlepiej sprzedawały się produkty z kategorii dóbr cyfrowych, jak subskrypcje online, a także ubrania, elektronika użytkowa i biżuteria. Każda z tych kategorii w skali roku odnotowała wzrost na poziomie przynajmniej 14%.

Sektor e-commerce napędził 9,4% łącznej sprzedaży, co jest najlepszym wynikiem jeśli chodzi o trzeci kwartał kolejnych lat. W kanale mobilnym za 62% zakupów prowadzonych było przez smartfony, a 38% przez tablety.

“13-procentowy wzrost sektora e-commerce w skali roku to co prawda wynik dobry, wykazuje jednak tendencję zniżkową w porównaniu do zeszłego kwartału” – powiedział Gian Fulgon z zarządu comScore. „Inne wskaźniki makroekonomiczne również dają powody do obaw, zwłaszcza że rozpoczyna się sezon świąteczny. Mimo czynników wskazujących na pewne niezdecydowanie konsumentów w ostatnim kwartale, pocieszający jest fakt, że coraz popularniejsze w handlu online są produkty zdecydowanie droższe niż do tej pory, jak domy czy samochody. Mając to na uwadze, nadal należy spodziewać się trudnego sezonu świątecznego. Okres pomiędzy Świętem Dziękczynienia skrócił się o 6 dni w porównaniu z zeszłym rokiem, jest w zasadzie najkrótszym od roku 2002. Niemniej, wciąż możemy się spodziewać, że wzrost sektora e-commerce znacząco wyprzedzi wzrost sektora handlu tradycyjnego” – dodał Fulgon.