Tritax ecommerce facilities
Shutterstock

Ogłoszenie nowego planu zbiega się w czasie z przygotowaniem przez Tritax prospektu emisyjnego, związanego z planami wejścia spółki na rynki finansowe: London Stock Exchange i Channel Islands Stock Exchange. Centra dystrybucyjne to w większości nowoczesne magazyny o ogromnej powierzchni, z których zazwyczaj korzystają giganci rynku pokroju Amazon. W Wielkiej Brytanii zapotrzebowanie na tego typu instalacje stale rośnie. Firmy prześcigają się w oferowaniu konsumentom coraz to bardziej korzystnych metod dostawy, do których niezbędne jest posiadanie sieci strategicznie rozmieszczonych magazynów.

“Tritax planuje zainiwestować w sieć centrów dystrybucji, które mógłby później wynajmować długoterminowo graczom z pierwszej ligi e-handlu. Taki najem byłby szczególnie korzystny dla Tritax, gdyż najemca pokrywałby koszty wynikające z kosztów utrzymania, ubezpieczenia i podatków” – czytamy w artykule dziennika Daily Telegraph.

“W Tritax wierzymy, że inwestycja we własną sieć dystrybucji to obecnie najbardziej atrakcyjna i najbezpieczniejsza kategoria, jeśli chodzi o zwrot oraz bezpieczeństwo kapitału” – czytamy w oświadczeniu spółki. „W porównaniu z innymi kategoriami inwestycji i innymi sektorami rynku nieruchomości, nasz plan powinien przynieść największy zysk, głównie ze względu na niskie ryzyko.”

Od 2012 roku, Tritax uczestniczył w charakterze doradcy inwestycyjnego przy zawarciu ponad 20% umów najmu dotyczących centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii. Do grona klientów firmy zaliczają się m.in. Amazon i Next.