9 listopada 2013 roku oddano do użytku 30. wielosalowe kino należące do Multikino SA. Nowy multipleks działa w Galerii Olimp w Lublinie.

Multipleks w Lublinie jest trzecim otwartym w tym roku przez firmę Multikino SA, a jednocześnie 30. kinem sieci w Polsce.

Do dyspozycji klientów oddano osiem sal kinowych, które łącznie mieszczą ponad 1,2 tys. osób. Wszystkie sale są wyposażone w panoramiczne ekrany, cyfrowe projektory pozwalające na projekcje w 3D oraz najwyższej jakości system dźwiękowy. Kino wyróżnia się specjalnym wyposażeniem w fotele VIP, które mają szersze podłokietniki oraz stoliki. Są one zlokalizowane w wybranej części każdej sali lubelskiego Multikina.

– Wiem, że mieszkańcy Lublina wyczekiwali otwarcia Multikina. Mam nadzieję, że nasza bogata oferta, która poza premierami filmowymi, obejmuje również koncerty, maratony, festiwale, transmisje sportowe oraz projekty dziecięce sprawi, że Multikino zaznaczy się na kulturalnej mapie tego miasta – dodaje Edyta Pawłowicz-Ziurkowska, kierownik Działu Marketingu Multikino SA.

Od 9 listopada br. Multikino jest operatorem 30 kin w 24 miastach Polski  mających łącznie 243 ekranów i 52 220 miejsc. W tym roku sieć planuje otwarcie jeszcze jednego multipleksu w Katowicach.

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsc). Multikino to także sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe.