Salon Matras
Salon Matras

– Liczymy na to, że przed końcem pierwszego kwartału 2014 roku sytuacja właścicielska w Matrasie będzie już klarowna – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Mariusz Rutowicz, prezes sieci księgarni Matras SA.

Jak już informowaliśmy, spółce Matras SA rosną przychody a zainteresowanych przejęciem sieci liczącej około 160 księgarni jest kilka podmiotów.

– Matras rozmawia z czterema podmiotami, jednak z uwagi na poufność rozmów, na tym etapie nie możemy ujawnić więcej informacji. Podmioty te reprezentują zarówno rynek księgarski jak i fundusze private equity. Być może Matras pozostanie pod kontrolą funduszy z grupy SEAF – mówi Mariusz Rutowicz.

Sytuacja właścicielska w Matrasie, jak podkreśla prezes, będzie jasna w I kwartale 2014.

– Zarówno rozmowy jak i warunki ewentualnej transakcji są objęte tajemnicą, co jest naturalne w tego typu przypadkach – podsumowuje Rutowicz.

Przypomnijmy, Matras został ostatnio nominowany do nagrody SCF 2014 Retailers Awards w kategorii Music, Bookshops & Newsagents.

– Od ponad roku sieć księgarni Matras pracuje bardzo intensywnie na swoją pozycję i wizerunek. Obecnie Matras to już nie tylko księgarnie, ale centra życia i spotkań kulturalnych, unikalnych spotkań autorskich, miejsca wyjątkowe na skalę europejską, takie jak nasza księgarnia na Krakowskim Rynku. Matras to także silny biznesowy partner, jedyna sieć księgarni sensu stricto obecna w najlepszych centrach handlowych oraz na traktach handlowych polskich miast – podkreśla Mariusz Rutowicz.

Nagrody SCF 2014 Retailers Awards są przyznawane sieciom handlowym, działającym na terenie Polski. Zostaną przyznane w 21 kategoriach. Nominowanych do nagrody zostało 70 marek, w tym sieć księgarni Matras. 6 lutego 2014 r, podczas zimowej edycji Shopping Center Forum okaże się, kto znajdzie się w gronie zwycięzców.