Według wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży spółki Komputronik SA, w październiku 2013 roku spółka osiągnęła w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 11,4 mln zł (wobec 10,0 mln zł w październiku 2012 roku, wzrost o 14 proc.).

Na wzrost przychodów i zysków wpływ, jak poinformowano w komunikacie spółki, miała zwiększona sprzedaż we wszystkich obszarach, ze szczególnym wskazaniem na sprzedaż zagraniczną, sprzedaż internetową, sukces modelu agencyjnego w salonach Komputronik oraz lepszą od oczekiwań sprzedaż rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Komputronik SA po 7 miesiącach roku obrachunkowego 2013/2014 uzyskał szacunkowy niezaudytowany zysk brutto na sprzedaży produktów, towarów i usług w wysokości 67,8 mln zł wobec 52,2 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku finansowego (wzrost o 29,9 proc.).

Przypomnijmy, Komputronik SA ma obecnie około 220 salonów. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore. Kolejny sklep Komputronik Megastore o powierzchni 1,4 tys. mkw. powstanie w Centrum Handlowym Plaza w Poznaniu.