Sam Edelman's new e-commerce website
Sam Edelman

Sam Edelman, kultowa amerykańska marka produkująca obuwie, uruchomiła właśnie swój sklep online. Nowa witryna umożliwi klientom bezpośredni zakup towarów.

Sam Edelman to ikona mody jeśli chodzi o obuwie i akcesoria, a najbliższe plany marki obejmują wejście też na rynek odzieżowy. Nie czekając na ich realizację, firma ogłosiła swoje wejście w świat e-commerce, uruchamiając swoją nową witrynę, samedelman.com, 11 listopada. Wirtualny portal zakupowy podzielony jest na kilka działów: The Edelman Icon Shop, w którym znaleźć można najbardziej aktualne i pożądane trendy, Samspiration, gdzie obejrzeć można inspiracje marki, oraz bloga z najnowszymi informacjami o produktach i promocjach.

W witrynie można także znaleźć unikalne, zakulisowe zdjęcia z najnowszej kampanii Sama Edelmana z udziałem Kate Upton, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Model of the Year. Strona zaprojektowana została zgodnie z najnowszymi trendami w branży – jej charakterystycznymi elementami są duże, artystyczne zdjęcia oraz ograniczenie treści do niezbędnego i czytelnego minimum.

“Ekspansja w kierunku e-commerce to dobry krok. Dzięki niej zyskaliśmy zupełnie nowy sposób na dotarcie do klienta” – powiedział Sam Edelman, założyciel firmy. „Mamy świadomość, że nasi klienci są zaangażowani w media społecznościowe. Dzielą się z nami informacjami o tym, co noszą i co robią. Facebook, Twitter i Instagram dają konsumentom unikalną możliwość bycia na czasie z najnowszymi trendami i komunikacji z markami odpowiedzialnymi za ich ulubione produkty. To wszystko przyczynia się do rozwoju naszej firmy” – dodał.

Sam Edelman zapowiedział też, że oferta marki zostanie wzbogacona o biżuterię. Firma zamierza też wejść na rynek odzieżowy. Pokaz pierwszej kolekcji marki zaplanowany jest na sezon jesień/zima 2014.

Marka Sam Edelman należy do Brown Shoe Company, wartego 2,6 miliarda dolarów globalnego konsorcjum obuwniczego. Sieć sprzedaży marki obejmuje prawie 1,3 tys. sklepów.

Sam-Edelman

SamEdelman2-800x594SamEdelman-800x524