Jak już informowaliśmy, Galeria Malta w Poznaniu zostanie powiększona do 200 salonów. Firma Neinver planuje rozbudowę powierzchni handlowej poznańskiej galerii o dodatkowe 11 tys. mkw. GLA.

– Sukces Galerii Katowickiej, która została uznana za najlepszą inwestycję Roku 2013 na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce motywuje nas do kolejnych działań. Planujemy rozbudowę naszego kluczowego projektu w Poznaniu – Galerii Malta. Decyzję o jej modernizacji podjęliśmy z myślą o obecnych i nowych klientach. Rozbudowa centrum to efekt długofalowej strategii rozwoju i poszerzania oferty Galerii – mówi Agata Brzezińska, Country Manager Neinver.

Galeria Malta to trzykondygnacyjny kompleks o powierzchni całkowitej 162 tys. mkw. Po modernizacji oferta centrum ma powiększyć się nawet do 200 salonów.

Neinver dba o systematyczne rozbudowywanie oferty handlowej Galerii Malta. Niedawno do grona najemców dołączył brand Tommy Hilfiger oraz Kuchnie Express Marche. Niebawem w Galerii Malta pojawią się także salony H&M Home, Smyk oraz biuro podróży Itaka.

W ostatnich miesiącach zostały przedłużone umowy najmu z kolejnymi siedmioma markami: Simple, Nike, Diverse, Kappahl, Swiss, Sony oraz 5aSEC.

– Ponad cztery lata funkcjonowania Galerii Malta pokazały, że jest to miejsce z dużym potencjałem. Zamierzamy powiększyć powierzchnię handlową centrum o dodatkowe 11 tys. mkw. GLA osiągając docelowo 65 tys. mkw. GLA. Ponadto chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych (aktualnie parking liczy 1,9 tys. miejsc postojowych). Staramy się dbać o komfort i zadowolenie naszych klientów, ponieważ zależy nam, aby Galeria Malta była funkcjonalnym i przyjaznym miejscem dla poznaniaków i spełniała wszystkie najważniejsze funkcje nowoczesnego centrum handlowego – podkreśla Tomasz Wojsz, dyrektor centrum.

Obecnie w Galerii Malta jest 167 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji, wielosalowe kino, klub fitness. Galeria Malta jest zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty.