Pięć galerii handlowo-rozrywkowych – Amber, Sudecka, Galaxy, Korona i Mundo – zaprezentuje spółka Echo Investment podczas listopadowych targów nieruchomości komercyjnych Mapic we francuskim Cannes.

Wśród prezentowanych inwestycji trzy realizowane są w Polsce, a dwie za granicą. Galeria Amber powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie dworców PKP i PKS (5 mln pasażerów rocznie). Komercjalizacja obiektu, o powierzchni handlowej wynoszącej 33 500 mkw., dobiega końca. Otwarcie zaplanowano na 6 marca 2014 roku, wtedy to mieszkańcy aglomeracji kalisko-ostrowskiej będą mogli skorzystać z oferty hipermarketu E.Leclerc, kina Helios i sklepów marek m.in. H&M, C&A, New Yorker. Podpisywane są ostatnie umowy.  W ostatnim czasie do grona najemców dołączyły Empik (blisko 400 mkw.) oraz Smyk (ponad 500 mkw.).

Galeria Sudecka realizowana jest w Jeleniej Górze, w miejscu istniejącego Centrum Handlowego Echo. W obiekcie zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz część rozrywkową z 7-salowym kinem Helios. Wraz z retail parkiem, w którym zaplanowano hipermarket DIY, inwestycja będzie dysponować 45 000 mkw. powierzchni handlowej. W marcu br. w obiekcie otwarto nowy hipermarket Real. Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem, zakończenie stanu surowego nastąpi wiosną 2014 roku. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 1200 miejsc.

Spółka Echo Investment przygotowuje się również do rozbudowy CHR Galaxy w Szczecinie. Wnętrza obiektu działającego od 10 lat zostały w tym roku gruntownie odświeżone i zmodernizowane. W 2014 r. rozpocząć się ma planowana rozbudowa, która rozszerzy ofertę Galaxy o blisko 16 000 mkw. powierzchni handlowej, co przełoży się na kilkadziesiąt nowych sklepów i lokali usługowych. Wiosną 2014 inwestor planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a prace budowlane mają rozpocząć się w IV kwartale 2014

Echo prowadzi również budowę dwóch inwestycji zagranicznych. Jedną z nich jest centrum Korona w Braszowie – zimowej stolicy Rumunii położonej w bardzo popularnym rejonie turystycznym. CH Korona to wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe, w którym przewidziane zostało około 35 000 mkw. powierzchni handlowej z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restauracje, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem.

Z kolei na Węgrzech deweloper realizuje wielofunkcyjne centrum Mundo, które powstaje w środku jednej z największych i najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo. Na uwagę zasługuje prestiżowa lokalizacja inwestycji w stolicy Węgier. GLA obiektu wyniesie 37 300 mkw. W Mundo znajdzie się 170 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji parking liczący 1 450 miejsc postojowych.

Echo Investment zaprasza na swoje stoisko na targach Mapic (13.09/11.10). Spółka przygotowała dla wszystkich gości specjalny bar molekularny, który obejmuje m.in. dymiące drinki, sorbety alkoholowe, drinki w postaci kapsułek i żelek oraz jadalne kwiaty.