INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty działający poprzez spółkę Real Estate Inwestorbp rozpoczął realizację obiektu handlowego InBag w Bartoszycach.

Inwestor posiada pozwolenie na budowę. Rozstrzygnął również konkurs na generalnego wykonawcę – wybór padł na firmę Dekpol, z którą wcześniej współpracował przy realizacji Galerii Kociewskiej – swojego innego obiektu w Tczewie.

Na terenie inwestycji rozpoczęto już prace wyburzeniowe. W następnej kolejności nastąpi przełożenie sieci gazowej i wodociągowej, wykonanie przyłącza energetycznego, tak aby rozpocząć pierwsze prace budowlane jeszcze w okresie sprzyjających temperatur powietrza.

InBag posiada lokalizację w centrum miasta Bartoszyce, przy ul. Orzeszkowej. Według zamierzeń inwestora obiekt jednokondygnacyjny będzie posiadał powierzchnię ok. 4 tys. mkw. najmu oraz ok. 100 miejsc postojowych.

– Zdecydowana część obiektu została już skomercjalizowana. Pozostało kilka ostatnich lokali, w sprawie których prowadzimy rozmowy. Liczymy tu lokalnych przedsiębiorców – mówi Katarzyna Czajkowska, reprezentująca firmę INBAP. Zapewnia przy tym, że w obiekcie nie zabraknie marketu spożywczego, sieciowej drogerii, sklepu ze sprzętem RTV AGD, sklepów obuwniczych i odzieżowych oraz apteki.

Inwestor, wraz z podjęciem prac w Bartoszycach i Szamotułach rozpoczyna realizację projektu budowy obiektów typu convenience – InBag.

– Nasze dotychczasowe przedsięwzięcia realizowane były w miastach średniej wielkości. Dostrzegamy także potencjał w miastach mniejszych, w których brakuje obiektu zaspokajającego codzienne podstawowe potrzeby zakupowe mieszkańców. Obiekty tego typu nie potrzebują dużych powierzchni. Najemcy InBag będą usatysfakcjonowani z dużo niższych kosztów eksploatacji oraz krótkiego okresu jego budowy – podsumowuje Katarzyna Czajkowska.

Planowe otwarcie obiektu zaplanowano na późną wiosnę 2014 roku.

INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych działający poprzez spółkę Real Estate inwestorbp (poprzednia nazwa: BPF Inwestor z Białej Podlaskiej) jest właścicielem czterech funkcjonujących obiektów handlowych. Pięć kolejnych jest w fazie realizacji. Firma skupia się na lokowaniu inwestycji w miastach małych lub średniej wielkości. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej, Galeria Kociewska w Tczewie oraz Galeria Kamienna w Starachowicach. W tym roku inwestor rozpoczął realizację kolejnych projektów: w Cieszynie, Kwidzynie, Bartoszycach i Szamotułach.