Caelum Development i Sonae Sierra – współinwestorzy i partnerzy projektu Parklake w Rumunii, poinformowali o rozpoczęciu prac dla centrum zlokalizowanego w Bukareszcie.

ParkLake położony jest w jednej z najgęściej zaludnionych dzielnic stolicy – sektorze 3, we wschodniej części miasta.

Wartość inwestycji szacowana jest na 180 mln euro. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 2016 rok.

Ze względu na dokonane w ostatnim czasie zmiany w projekcie, inwestorzy występowali o nowe pozwolenie na budowę, które zostało wydane we wrześniu br. Obecnie trwa wybór wykonawcy pierwszego etapu prac, których rozpoczęcie planowane jest jeszcze w grudniu 2013 r. ParkLake oferować będzie 70 tys. mkw. powierzchni najmu z 200 sklepami, oraz podziemny parking z 2 600 miejscami parkingowymi.

Poza ofertą stricte handlową centrum zapewniać będzie szeroką ofertę wypoczynkowo – sportową,  integralnie powiązaną  z sąsiadującym parkiem Titan – jednym z największych miejskich parków Bukaresztu.

– Jesteśmy szczęśliwi rozpoczynając prace budowlane. ParkLake zapewni mieszkańcom Bukaresztu nowe, bardzo pozytywne doświadczenia zakupowe. Centrum oferować będzie szeroki wybór marek i aktywności – poczynając od mody poprzez usługi rozrywkowe. ParkLake stanie się jedną z największych atrakcji Bukaresztu łącząc ofertę zakupową z rozrywkową związaną w unikalny sposób z otaczającym centrum terenem parku Titan – stwierdził Fernando Guedes Oliveira, CEO Sonae Sierra.

– Nasz pomysł stworzenia najlepszego centrum handlowo – rozrywkowego w stolicy Rumunii nabiera formy. Dziś rozpoczynamy prace tak aby w 2016 roku, po otwarciu ParkLake zapewnić mieszkańcom Bukaresztu niespotykaną i wyjątkową jakość handlową. ParkLake stanie się już wkrótce niezwykle atrakcyjnym miejscem na mapie Bukaresztu – dodał David Sharkey CEO Caleum Development.

Lokalizacja ParkLake jest jedną z najbardziej optymalnych dla obiektu handlowego w całej Rumunii. W najbliższym zasięgu oddziaływania (do 10 minut jazdy) mieszka ponad 500 tys. mieszkańców.