Firma Rossmann poinformowała o otwarciu swojej 800. placówki. Drogeria ta została otwarta przy ulicy Bohaterów Monte Casino w Sopocie.

Nowy sklep o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych, znajduje się w odrestaurowanej kamienicy, tuż obok znanego Krzywego Domku i zastąpił otwarty przed 19 laty, oddalony o 100 metrów mały sklep Rossmanna.

– Nasze sklepy wpisały się już w krajobraz polskich miast, w tym także Sopotu, gdzie mamy świetną lokalizację w samym sercu kurortu – mówi Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska.

Rossmann Polska otwiera swoje placówki w całym kraju. Obecnie działa w 340 miastach. Firma stawia zarówno na duże aglomeracje, jak i na mniejsze, kilkunastotysięczne ośrodki. Drogeria firmy działają zarówno przy ulicach, jak i w centrach handlowych.

– Rozwój Rossmanna przebiega zgodnie z naszymi planami. W listopadzie otworzyliśmy osiemsetną drogerię, a do połowy grudnia, codziennie nasza firma będzie powiększała się o kolejny sklep. W roku 2014 utrzymamy szybkie tempo rozwoju. W styczniu 2015 r. powinniśmy świętować otwarcie 1000 placówki Rossmanna w Polsce – dodaje Marek Maruszak.

Rossmann rozpoczął swoją działalność w Polsce 20 lat temu, w maju 1993. Po dziesięciu latach, pod szyldem Rossmanna funkcjonowało już 100 sklepów. W roku 2010, 500 a sieć powiększała się co roku o ponad 100 placówek, osiągając w 2012 roku obroty ponad 5 miliardów złotych.